Metafory pomagają wyrazić myśli krócej, jaśniej, ozdobniej, bardziej obrazowo, emocjonalnie i przekonująco. Naucz się je formułować i wplatać do wystąpienia.
Aktualności
Autoprezentacja to wiele zachowań, które wpływają na to, jak widzą nas inni. Nasz sukces w dużym stopniu zależy od tego, czy uda mu się wywrzeć na innych dobre wrażenie. Zobacz, jak to osiągnąć!
Odczuwasz stres przed wystąpieniami publicznymi? Chcesz go zmniejszyć? Popracuj nad samooceną. Wyniki naszych badań wśród studentów dziennikarstwa UW wskazują, że istnieje silna korelacja między samooceną a poziomem stresu i tym, jak radzimy sobie ze stresem.
Retoryka to wiedza, która wskazuje, jak budować przekaz, aby uczciwie przekonać innych do własnych tez. Uczciwa perswazja nie ma nic wspólnego z manipulacją.
Jak mówić zwięźle i treściwie? Opanuj sztukę precyzyjnego wyrażania myśli i zamiast zanudzać swoich słuchaczy, prowadź ich słowami do celu.
Orędzie noworoczne można wygłosić naturalnie, entuzjastycznie i życzliwe, albo z werwą pełną patosu, strachu i agresji. Jak to zrobili premier i prezydent w 2023 roku? Zobacz wyniki naszej analizy.
Jak mówić i być przekonującym? Zależy to od tego, czy mówca potrafi mówić językiem odbiorców, zjednać sobie słuchaczy i dopasować treść mowy do ich potrzeb.
Wystąpienia perswazyjne rządzą się konkretnymi zasadami. Tu nic nie jest dziełem przypadku. Poznaj 10 zasad, które pomogą ci prowadzić innych słowami do celu.
Jak wygłosić przemówienie? Aby nas słuchano, od pierwszych słów okaż słuchaczom życzliwość, szacunek i przyjazne nastawienie. Gdy kogoś lubimy, chętniej go słuchamy. Zobacz, jak to zrobić.
Jak napisać przemówienie na konferencję, które zapadnie w pamięci słuchaczy? Poznaj 7 zasad, które pomagają przyciągnąć uwagę publiczności i utrzymać ją do końca wystąpienia.