page-header

Aktualności

Reakcja na krytykę to strategiczna umiejętność w przemawianiu. Jak zbijać obiekcje tak jak w grze w kręgle. Tego uczą Jacek Wasilewski i Grzegorz Tomaszewski
Jak reagować na krytykę?

Reakcja na krytykę to elementarna umiejętność. Dobrze, jeśli uda się komuś zwrócić uwagę tak, żeby go zachęcić, a nie skrytykować. Inaczej dolewamy oliwy do ognia.

Minister-edukacji-i-nauki-Przemyslaw-Czarnek-instruuje-uczniów-jak-opanować-strach-przed-zmianą
Odczuwasz strach przed zmianą? Take it easy!

„Take it easy!” Dlaczego ta sławna wypowiedź ministra Czarnka nie wzbudziła powszechnego aplauzu wśród rodziców i młodzieży? Take it easy to za mało, aby złagodzić strach przed zmianą i przekonać inych!

Wizerunek to klucz do sukcesu. Trzeba o niego stale zabiegać i umiejętnie go bronić.
Wizerunek – jak uniewinnić się w oczach zwolenników?

Marka osobista czy dobry PR  to obiekt wielu starań i zabiegów ludzi sukcesu. Jednym z nich jest o. Rydzyk. Zobaczmy, jak walczy o swój wizerunek i próbuje wyjść z medialnego kryzysu.

Jak wydobyć emocje słuchaczy? Tego uczymy na warsztatach, prelekcjach i konsultacjach
Jak wydobyć emocje i wzbudzić zaangażowanie?

Jak wydobyć emocje i wzbudzić zaangażowanie? To pytanie trenerzy i inne osoby, które zajmują się edukacją dorosłych zadają nam obecnie bardzo często. Tym dzielimy się podczas prelekcji online dla platformy EPALE.

Samorządy informują mieszkańców o pandemii
Jak zachęcić mieszkańców, by przestrzegali zasad?

Jak zachęcić mieszkańców, by trzymali się zasad, mimo tego, że urzędy miast, gmin i powiatów znoszą kolejne ograniczenia? Trzeba stale przypominać mieszkańcom, że koronawirus nie zniknął.

Jak komunikować mieszkońcom ważne zmiany
Komunikacja z mieszkańcami cz.3.

Urzędy miast, gmin i powiatów otwierają swoje drzwi dla mieszkańców. Jeśli nieumiejętnie sformułujemy przekaz, odbiorca może negatywnie odebrać nawet wiadomość o tym, że znosimy ograniczenia.

Jak redagować komunikaty o ważnych dla mieszkańców zmianach na temat pandemii
Jak redagować komunikaty do mieszkańców cz.2

Jak redagować komunikaty, aby mieszkańcy miast, gmin i powiatów, mogli je łatwo i w pełni zrozumieć? To duża sztuka zwłaszcza w sytuacjach kryzysowych. Przejrzystość komunikatu ma wpływ na wizerunek samorządu.

Czy samorządy skutecznie informują mieszkańców o pandemii?
Komunikacja samorządu w czasach koronawirusa

Przeanalizowaliśmy ponad 300 komunikatów, jakie urzędy samorządowe z całej Polski opublikowały na stronach internetowych oraz w mediach społecznościowych. Czas na wnioski i podpowiedzi, jak robić to lepiej.

Dobre historie przynoszą same korzyści
Dobre historie smakują lepiej

Czy warto opowiadać dobre historie? Nie wystarczy wymienić zalety firmy? Dobre historie smakują lepiej. Można je porównać do lizaka: zamiast sypać sobie na język ziarenka cukru, lepiej liza słodycz na patyku.

Jimmy Carter słabo wypadał przed kamerą
Jak przygotować się do wystąpienia przed kamerą?

Jak przygotować się do wystąpienia przed kamerą? To pytanie zadaje wiele osób, które mają apetyt na sukces. Bo podobno, aby odnieść sukces trzeba być sławnym. Oto cztery rady, które pomogą Ci zrealizować ten cel.