page-header

O nas

Kształcenie mówcy to nasza misja. Prowadzimy ją od lat. Każdego dnia zdobywamy wiedzę i nowe doświadczenie, prowadząc zajęcia z retoryki i medioznawsta dla studentów, jak też szkolenia dla pracowników różnych firm, organizacji i instutycji. Kształcenie mówcy to nasz chleb powszedni.

Jesteśmy również prelegentami na konferencjach, sympozjach, eventach. Znamy się na tym, co robimy i odczuwamy największą satysfkację, gdy inni z sukcesem podążają naszymi śladami.

Grzegorz Tomaszewski

Bądź sobą wszyscy inni są już zajęci
Kształcenie mówcy tym Grzegorz Tomaszewski zajmuje się od 15 lat

Od ponad 15 lat prowadzi szkolenia z wystąpień publicznych dla menedżerów, handlowców, działaczy społecznych i prywatnych przedsiębiorców. Przygotowuje także indywidualnie menadżerów, prezesów i właścicieli firm do strategicznych wystąpień przed pracownikami, kontrahentami, członkami Zarządu, przedstawicielami grupy kapitałowej.

Doskonalił kompetencje studentów i doktorantów z Wyższej Szkoły Sądownictwa i Administracji, Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Prawa ELSA, Uniwersytetu Łódzkiego, Wojskowej Akademii Technicznej oraz Wydziału Dziennikarstwa UW.

Szkolił pracowników takich firm i organizacji, jak: AXIImmo, Asseco, Agencja Rynku Rolnego, Bank Gospodarstwa Krajowego, BGŻ BNP Parribas, BZ WBK, BMZ, Budmech, Client Earth, Compensa, Daftcode, DSM Nutritional, Famot, Famur, H+H, Inter TUW S.A., Innogy, Insert, Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa, Mazowiecka Izba Radców Prawnych, MDSap, Millenium, KGHM, NBP, Orange Polska, PGE, PGNiG, PLAY, Samsung, Sanofi, Skanska, TSE Group, Twinson, ZUS, Związek Powiatów Polskich, Vectra, Xerox.

Przez 5 lat działał w Toastmasters Polska, międzynarodowej organizacji, której głównym zadaniem jest kształcenie mówców i liderów. Przygotowywał członków tej organizacji do mistrzostw Polski z wystąpień publicznych. W 2018 roku jego podopieczna zdobyła tytuł Mistrza Polski Mów Inspirujących.

Dr hab. Jacek Wasilewski

Zawsze można lepiej. Ale najlepiej jest wystarczająco dobrze
Warsztaty z publicznych wystąpień prowadzimy od ponad 20 lat

Pisał przemówienia dla Pałacu Prezydenckiego, prezesów banków i prezydentów miast. Przygotowywał do konferencji prasowych i wystąpień pracowników działów komunikacji, lekarzy, działaczy społecznych, rzeczników instytucji publicznych i organów państwa. Pomagał wielu firmom budować przesłanie w komunikacji do pracowników i partnerów biznesowych.

Prowadział szkolenia z wystąpień publicznych m.in. dla pracowników Urzędów Marszałkowskich, Ministerstwa Finansów, Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, Wojewódzkiego Sądu Okręgowego, Okręgowej Izby Radców Prawnych, Krajowej Szkoły Sędziów i Prokuratury, Prokuratury Generalnej, a także Agora, TVP1, TVP2, Canal + i HBO oraz Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Jest autorem wielu artykułów naukowych dotyczących dyskursu publicznego, a także książek: „Retoryka narracji”, „Prowadzeni słowami, czyli sztuka motywacji w komunikacji publicznej”, „Retoryka dominacji”. Prowadzi badania dotyczące poziomu emocji i skuteczności przekazu mówionego, prezentowane na wielu Kongresach badawczych w Polsce i za granicą. Jestem prelegentem na wielu konferencjach naukowych a także na TEDx i TEDx Kids.

Językoznawca, ekspert od retoryki i storytellingu. Pracuje na Wydziale Dziennikarstwa UW.